Akcesoria do mycia ciała – o czym trzeba pamiętać?

Wybór odpowiedniego akcesorium do mycia ciała to kwestia równie ważna, a może nawet ważniejsza niż wybór preparatu, choćby dlatego, że takie produkty mają wystarczyć na znacznie dłużej niż szybko zużywane kosmetyki. Na wyborze się jednak nie kończy.

Dopasowanie do skóry

Każdy ma nieco inną skórę, także jeśli chodzi o stopień wrażliwości i skłonność do podrażnień. Niektóre osoby mogą więc śmiało wyszorować się najbardziej szorstką gąbką, po czym ich skóra zyska piękny koloryt, a krążenie poprawi się. Dla innych jednak dużo lepszym wyborem będzie delikatna myjka do ciała, która łagodnie usunie zabrudzenia, ale nie spowoduje podrażnień skóry.

Tak naprawdę jednak warto posiadać oba te produkty, a nawet – korzystać z nich w ramach kąpieli. Gąbka do mycia ciała przyda się bowiem do wyszorowania tych partii, które mają grubą i odporną skórę, jak nogi, pośladki czy plecy – w dodatku skórze w tych miejscach przyda się solidne złuszczenie. Myjka będzie zaś lepszym wyborem do mycia wrażliwych okolic, jak dekolt, piersi, a także okolice intymne. Tych ostatnich nie powinno się myć nawet delikatną gąbką, gdyż dla nich nawet taka może okazać się zbyt szorstka i wywołać podrażnienie.

Dopasowanie do skóry

Staranne wysuszenie po użyciu

Niezależnie od tego, z jakiego produktu korzysta się podczas mycia, ważne jest, by po kąpieli nie zalegał on w wodzie. Trzeba go starannie odcisnąć, a także pozostawić do dokładnego wysuszenia. Gąbkę można umieścić na przykład na łazienkowym kaloryferze czy na baterii, dzięki czemu powietrze będzie do niej docierać z wielu stron. Pod tym względem myjki są praktyczniejsze – zwykle wyposażone w sznureczek, dają możliwość powieszenia, dzięki czemu schną jeszcze bardziej efektywnie. Powoduje to, że ryzyko rozwoju bakterii jest znacznie ograniczone.

Najlepsze naturalne

Jutowa myjka i naturalna, morska gąbka do kąpieli to produkty, które będą znacznie zdrowszym oraz lepszym także dla środowiska wyborem niż produkty z tworzyw sztucznych.