Codzienne oczyszczanie twarzy – jakie kosmetyki wybrać?

Oczyszczanie twarzy jest jednym z najważniejszych zabiegów, jakich potrzebuje skóra każdego rodzaju, bez względu na wiek. Chodzi tu przy tym nie tylko o zmycie z niej zwykłych zabrudzeń, ale też usunięcie złogów zalegających w porach skóry, nadmiaru sebum oraz martwych komórek skóry. Takie oczyszczenie zapewniają maski i peelingi, ale też dobry żel do mycia twarzy, który powinien być stosowany każdego dnia, a nawet dwa razy dziennie. Dzięki temu skóra zawsze będzie świeża, czysta i chroniona przed pojawianiem się niedoskonałości.

Jaki kosmetyk wybrać?

Większość produktów tego rodzaju ma działanie antybakteryjne i są one stworzone głównie z myślą o nastolatkach zmagających się z objawami trądziku. Mając to na uwadze, trzeba uważać, by wybierany żel do twarzy nie miał zbyt silnego działania wysuszającego – istnieje takie ryzyko jeśli będzie miał wysoko w składzie alkohol czy mentol. Jeśli chce się tego uniknąć albo nie ma się większych problemów z przetłuszczaniem się cery i innymi niedoskonałościami, można wybrać żel myjący do twarzy o działaniu nawilżającym. Trzeba jednak pamiętać, że nawilżenie nie będzie zbyt silne, uczucie ściągnięcia i tak może się pojawić, niezbędne jest więc zawsze stosowanie kremu.

Dodatkowe zabiegi

Poza codziennym myciem skóry tego rodzaju preparatu, trzeba też oczywiście stosować peeling – jego również potrzebuje każda cera. Optymalna częstotliwość używania takiego produktu to 2-3 razy w tygodniu. Warto też stosować oczyszczające maski.