Czy piercing pępka dedykowany jest dla każdej osoby?

Chyba nie każda osoba zdaje sobie sprawę z tego, że kolczyk w pępku znany był już…w starożytnym Egipcie. Tak, już nawet wtedy noszone były takie ozdoby, chociaż potem, na długi czas zostały zapomniane. Teraz kolczyk do pępka można znaleźć w każdym salonie piercingowym, ponieważ nie brakuje chętnych osób na taką ozdobę. Co należy wiedzieć na ten temat? Czy są jakieś przeciwwskazania, jeżeli chodzi o tą formę ozdoby?

O czym trzeba pamiętać?


Kolczyki do pępka powinny, w pierwszej kolejności mieć jak najprostszą formę. Po to, aby mieć pewność, że świeżo powstała rana będzie się szybko goić. Warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są tego rodzaju ozdoby. Najbardziej polecana jest stal chirurgiczna lub tytan. Niekiedy można spotkać się również z poleceniami bioflex, który zawiera śladowe ilości niklu lub też wcale nie zawiera tego materiału. Są to trzy rodzaje materiałów, które nie powodują występowanie żadnych reakcji alergicznych.

Oryginalny kolczyk do pępka


Dzisiaj kolczyki do pępka są czymś doskonale znanym i są taka formą ozdoby, która raczej nie dziwi już nikogo. Trzeba jednak wiedzieć, że piercing pępka nie jest dedykowany tym osobom, jakie mają alergię na jeden z wyżej wymienionych materiałów. Na kolczyki w pępku nie powinny decydować się również te kobiety, które są w ciąży. Nawet, jeżeli mają one już taki kolczyk, a są w ciąży, to całkiem prawdopodobne, że lekarz prowadzący szybko poinformuje je o tym, że taką ozdobę, na kilka najbliższych miesięcy, powinny wyjąć.