Dwie metody nakładania akrylożelu — co warto o nich wiedzieć?

Poliżel, zwany też akrylożelem, to dość nowa metoda nakładania paznokci żelowych. O jej innowacyjności świadczą przede wszystkim właściwości tego żelu. Jest to bowiem produkt gęsty, trwały, odporny na oddziaływania mechaniczne i całkowicie bezpieczny dla skóry. Chcąc go nałożyć, można skorzystać z dwóch dedykowanych metod.

Metoda nr. I — żel nakładany na mokro

Do nakładania akrylożelu na mokro, koniecznie trzeba będzie wykorzystać plastikowy pojemnik lub szklane naczynie, a także wacik, cleaner i pędzelek do żelu. Proces nakładania rozpoczyna się od wlania do pojemnika niewielkiej ilości cleanera, a następnie zamoczenia w nim pędzelka. Następnie należy go otrzeć o wacik bezpyłowy, by usunąć jego nadmiar. Zastosowanie cleanera sprawia, że nakładany poliżel zaczyna się delikatnie rozpuszczać, dzięki czemu jego późniejsze rozprowadzenie jest o wiele łatwiejsze.

Metoda nr. II – żel nakładany na mokro

W metodzie suchego nakładania poliżelu substancję tą należy nałożyć na suchy pędzel, a następnie rozprowadzić ją na dedykowanej formie lub płytce. Metoda ta jest jednak dość skomplikowana i wymaga już pewnej wprawy. Poza tym nie można zapominać o konieczności doboru odpowiedniej płytki, a także zastosowaniu profesjonalnych rozwiązań mocujących ją do paznokcia (np. dedykowanych klejów). Z metodą na sucho warto zapoznać się wcześniej, gdyż w przeciwnym razie uzyskany (i trwały) efekt, może nie być zadowalający.

Podsumowując, akrylożel to substancja o przedziwnych właściwościach. Niemniej zawsze warto pamiętać o jej odpowiednim nakładaniu.