Fake piercing – sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Mimo że piercing zyskuje na popularności, nadal wiele osób obawia się tego typu modyfikacji ciała. Często zastanawiają się, czy posiadając kolczyki lub tatuaże, będą mieli równe szanse na rynku pracy i jak będzie odbierało ich otoczenie. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są kolczyki bez przekłuwania, czyli tak zwane fake piercing.  

      

                                                                         Fake piercing – dla kogo?

Sztuczne kolczyki są idealne dla osób, które nie są pewne czy w przyszłej lub obecnej pracy taka modyfikacja ciała będzie akceptowalna. Z powodzeniem mogą je kupować także osoby niepełnoletnie, które z racji wieku nie mogą wykonać przekłucia oraz takie, które boją się bólu lub mają problemy zdrowotne (np. z krzepnięciem krwi), a mimo to chciałyby tymczasowo zmienić swój wizerunek. Wreszcie, fake kolczyki idealne są dla osób, które lubią się zmieniać i chciałyby poeksperymentować z wyglądem.

                                                                   Fake piercing – czy jest bezpieczny?

Należy podkreślić, że dobrej jakości sztuczny piercing wykonany jest z materiałów stuprocentowo bezpiecznych dla skóry oraz nieuczulających. Ze względu na brak przerywania ciągłości tkanek, jego noszenie nie powoduje dyskomfortu, choć zbyt długie przebywanie w w fake piercingu może powodować lekki ucisk (podobny do tego, jaki występuje po całodziennym noszeniu klipsów). Niemniej jednak, w porównaniu do tradycyjnego piercingu, sztuczne kolczyki nie powodują bólu ani nie niosą ze sobą ryzyka związanego z gojeniem się rany, są więc bezpieczną formą ozdabiania ciała.

                                                                         Fake piercing – jak działa?

Zasada działania fake piercingu jest bardzo prosta. Wystarczy go po prostu nałożyć na miejsce, do którego dany kolczyk jest przeznaczony; na przykład fake septum nakłada się na przegrodę nosową. Prawidłowo umiejscowiony kolczyk nie powinien się ruszać, wypadać ani znacznie różnić wyglądem od prawdziwego przekłucia.