Flexy Gel – idealna forma szybkiego przedłużania paznokci

Hodowanie paznokci to niezmiernie długi i wymagający proces, który niekiedy przerywany jest przez przypadkowe złamanie się paznokcia. Długie paznokcie optycznie wydłużają i wysmuklają palce, przez co dłonie wyglądają o niebo lepiej. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się paznokcie przedłużone żelem, dlaczego? Proces ich przedłużenia, łącznie z nałożeniem koloru, trwa ok. 3 godzin, a samodzielne hodowanie to co najmniej trzy tygodnie bez pełnej gwarancji dotarcia do celu.

Jednym z lepszych żeli, o których ostatnio zrobiło się głośno, jest Flexy Gel Elisium. Żel ten łączy w sobie zalety żelu UV i akrylu, co sprawia, że jest gęstszy niż tradycyjny żel i dodatkowo jest szybszy w aplikacji. Dzięki temu żelowi można samodzielnie przedłużyć paznokcie za pomocą szablonów lub form, wymodelować pożądany kształt oraz uzupełnić odrost. Flexy Gel początkowo warto kupić w zestawie, który oprócz żelu zawiera inne niezbędne do przedłużenia paznokci elementy takie, jak:

– Slip Liquid
– Baza pod żel
– Top Coat
– Pro Bond
– Pędzelki
– Szklane naczynko na slip liquid
– Szablony lub formy

Ważne jest to, aby wszystkie kosmetyki były z tej samej serii, ponieważ w przeciwnym razie Flexy Gel może stracić swoje właściwości.

Niezwykle przydatne mogą okazać się formy do przedłużania paznokci. Dzięki nim można od razu stworzyć kształt i długość paznokcia, które nie będą wymagały większych poprawek za pomocą pilnika. Po wyjściu paznokcia z lampy wystarczy ścisnąć formę u góry, a ta powinna lekko się odkleić, odsłaniając wymarzoną długość żelowego paznokcia. Utwardzony żel należy wypolerować oraz nadać mu odpowiedni kształt. Tak przygotowany paznokieć nadaje się już do pomalowania. Flexy Gel najlepiej delikatnie zdejmować za pomocą frezarki, uważając, aby nie naruszyć naturalnej płytki paznokcia.

Przedłużanie paznokci Flexy Gelem to czysta przyjemność, na którą można sobie pozwolić nie tylko u kosmetyczki, ale również w domu.