Ile goi się kolczyk w wardze?

Kolczyki w wardze stały się wyjątkowo popularnym rodzajem przekłucia, w szczególności wśród kobiet. Panie doskonale wiedzą, że lip piercing sprawia, że ich usta mogą prezentować się w jeszcze bardziej oryginalny i wyjątkowy sposób. Samo w sobie przekłucie to może być nieco bardziej bolesne, w zależności od indywidualnej wytrzymałości na ból. Jednak ile goi się kolczyk w wardze?

Kolczyk w wardze – ile czasu potrzebuje do pełnego wygojenia?

Kolczyk w wardze z https://crazyneedles.pl/pl/menu/lip-253 to dość specyficzny rodzaj przekłucia. Nasze usta są bowiem delikatne i mocno unerwione, co prowadzi do odczuwania dyskomfortu podczas samego piercingu. Jednak ile goją się kolczyki na wardze? Zgodnie z założeniami, kolczyki do lip piercingu potrzebują od 4 do nawet 10 tygodni, by można było uznać je z wygojone. Niemniej jednak warto przygotować się na to, że sama opuchlizna po wykonaniu tego rodzaju przekłucia może utrzymać się nawet do 3 dni. 

Jak dbać o kolczyki na wardze?

Kolczyki na wardze wymagają odpowiedniej pielęgnacji, dzięki czemu czas gojenia może zostać odpowiednio skrócony. Warto zauważyć, że sam piercer dobiera odpowiednie kolczyki do piercingu wargi, które nie powinny być wymieniane i wyciągane, zanim przekłucie całkowicie się wygoi. Ważne jest także dbanie o higienę miejsca piercingu – najlepiej przy pomocy specjalnych środków, które przyspieszają gojenie się ran. W ten prosty sposób będzie można zminimalizować ewentualny ból i dyskomfort, a także zadbać o to, by przekłucie goiło się w szybszy i bezpieczniejszy sposób.