Jak dbać o gęstość włosów?

Gęste włosy to wielka ozdoba, zwłaszcza w przypadku kobiet. Niestety, zachować taki atrybut jest trudno, zwłaszcza w czasach mody na agresywną koloryzację i stylizację oraz przy powszechnym wypadaniu, spowodowanym między innymi przez stres i złą dietę. Co można zrobić?

Powstrzymać wypadanie i przeciwdziałać łamaniu

Zasady te wydają się proste, ale bardzo trudno jest zarówno walczyć z wypadaniem włosów czy, czasami, nawet mu zapobiec, jak i zagwarantować sobie, że włosy nie będą się łamać. Jeśli zaś pojawią się oba te czynniki jednocześnie, można przypuszczać, że włosy w krótkim czasie zostaną znacznie przerzedzone. Można oczywiście starać się wdrażać różne działania, a także sięgać po wiele kosmetyków jednocześnie, zwalczających osobno wypadanie i łamliwość, ale nie ma takiej potrzeby. Rozwiązanie obu tych kwestii jednocześnie zapewniają kosmetyki Kerastase Genesis, które powstały specjalnie po to, by zapobiegać utracie gęstości włosów.

Jako jedyne kosmetyki na rynku, jednocześnie wzmacniają cebulki i łodygi włosów, zapobiegają zatem i wypadaniu, i łamaniu się włosów. Można stosować je jako remedium na takie problemy przy zniszczeniu pasm, jak i profilaktycznie. W skład linii wchodzi 7 preparatów i najlepiej byłoby stosować je wszystkie, ale wprowadzenie do swej pielęgnacji nawet pojedynczych kosmetyków na pewno da widoczne efekty. Wielkie zalety tych produktów to także ich piękny zapach oraz eleganckie opakowania, czyli atuty jak najbardziej charakterystyczne dla wyrobów tego producenta.