Jak postępować ze słabymi i plączącymi się włosami?

Plątanie się włosów nie tylko jest uciążliwe, ale też przyczynia się do tracenia ich w znacznych ilościach na skutek wyrywania i łamania. Szczególnie problematyczne jest to w przypadku osób, które mają słabe i cienkie pasma. Jak można im pomóc, by uniknąć ich niepotrzebnego tracenia?

Warto zadbać o włosy

Plątanie się włosów jest spowodowane przede wszystkim przez ich wysuszenie, dlatego warto zadbać o ich odżywienie i nie można nawet myśleć, że po każdym myciu uda się obyć bez odżywki. Oczywiście kobiety mające cienkie i słabe pasma obawiają się ich obciążenia, ale można tego uniknąć, nakładając kosmetyk od połowy długości pasm. Jest to zresztą bardziej sensowne, gdyż końcówki zawsze są bardziej suche, a także plączą się najmocniej.

Odpowiednie czesanie

Próby rozplątania pęczków i kołtunów zwykle mają rezultat w postaci nieprzyjemnych doznań oraz masy straconych włosów, najlepiej jest więc do tego nie dopuszczać. Oczywiście mniej plączą się włosy związane czy spięte niż rozpuszczone, ale wcale nie trzeba rezygnować z takiej fryzury. Kluczowe w takim przypadku będzie częste rozczesywanie włosów, by nie dopuścić do ich znacznego splątania. Bardzo ważne jest też używanie odpowiednich akcesoriów. Świetnie sprawdzi się na przykład szczotka z włosia dzika, która będzie znacznie lepszym wyborem niż na przykład szczotka druciana. https://sklep.bellita.waw.pl/pl/p/Kevin-Murphy-Roll.Brush-Szczotka-Okragla/453

Warto też poświęcić chwilę na dokładne rozczesanie pasm, robiąc to powoli i starannie oraz dzieląc włosy. Szybkie czesanie sprawi, że włosy będą wyrywane i łamane kiedy szczotka napotka na przeszkodę w postaci splątania.