Jak przedłużyć paznokcie – znane i sprawdzone sposoby.

Niejedna kobieta nie jest zadowolona z długości swoich paznokci. Niestety często, próby przedłużania ich, kończą się łamliwym fiaskiem. Warto więc zastanowić się nad metodami mogącymi sprawić, że płytka będzie smukła, długa a jednocześnie trwała. Żel? A może, hybryda? Jak przedłużyć paznokcie?

4 sprawdzone metody:

  • hybryda – zapewnia ona wysoką trwałość koloru, jednocześnie pozwalając na przedłużenie naturalnej płytki. Co prawda, oprócz bazy hybrydowej oraz szablonu, metoda ta wymaga posiadania lampy LED lub UV, jednak możliwe, że efekt naturalnie wydłużonej płytki, będzie tego wart.
  • żel – najlepiej sprawdza się w przedłużaniu na tipsie (choć jest też używany z szablonem). Zamknięty w małym pojemniczku żel, po nałożeniu go przystosowanym to tego pędzelkiem, sprawia, że paznokieć nie tylko jest dłuższy, ale i bardziej wytrzymały. Wymaga lampy LED/UV.
  • akryl – jeżeli celem przedłużania jest również, zachowanie wysokiej trwałości paznokcia, akryl jest świetnym rozwiązaniem. Paznokieć jest wydłużany za pomocą mieszaniny liquidu oraz proszku akrylowego, która jest nakładana na płytkę. Co prawda, ta metoda nie wymaga użycia lampy, jednak należy liczyć się z tym, że akryl jest mniej elastyczny niż żel lub hybryda.
  • akrylożel – łączy w sobie trwałość akrylu oraz elastyczność żelu. Podobnie jak w przypadku poprzednich metod, po nałożeniu akrylożelu, należy utrwalić go, z pomocą lampy.

Jednak, która z metod jest najlepsza?

Trudno powiedzieć. Zależy to od indywidualnych potrzeb. Niektórzy wolą, smukły i naturalny wygląd płytki, osiągnięty z pomocą żelu. Innym zaś zależy na trwałości akrylu, ze względu na działanie np. czynników zewnętrznych na dłonie. Najlepiej więc, przeanalizować potrzeby, i wtedy dopiero podjąć decyzję, jak przedłużyć paznokcie.