Jak uratować zniszczone włosy?

Włosy bez połysku, puszące się, matowe, z rozdwojonymi końcówkami to bardzo dobra charakterystyka określenia włosy zniszczone. Takie włosy, nie mogą zostać nazwane pięknymi, a ich kondycja jest alarmem do tego, że należy je uratować. Nie zawsze bowiem zniszczone włosy trzeba ścinać, wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji może pomóc, skutecznie przywrócić blask i zdrowie. Jak jednak się za to zabrać i jakich kosmetyków należy używać?

Pielęgnacja zniszczonych włosów

Zniszczone włosy potrzebują czegoś więcej niż tylko podstawowej pielęgnacji. W takim przypadku warto wcielić także takie produkty jak na przykład davines oil do włosów. Stosowanie olejków bywa zbawiennie dla bardzo zniszczonych włosów. Olej nałożony na włosy przyczyni się do regeneracji struktury włosa już na powierzchni, ale nie tylko. Olej wniknie także wewnątrz, gdzie odżywi włos i przyczyni się do przywrócenia blasku. Kolejną alternatywą jest także stosowanie maski, na przykład davines maska. Maska do włosów ma nieco delikatniejsze działanie niż olej. Maska również wnika w głąb włosa jednak jest nieco lżejsza. Maska może być korzystnym rozwiązaniem dla osób z cienkimi włosami.

Davines kosmetyki do włosów zniszczonych

davines

Prowadząc pielęgnację włosów zniszczonych, nie można zapominać o podstawowych krokach, jakim jest przede wszystkim oczyszczenie skóry głowy i włosów. W tym celu warto stosować davines szampon. Stosując ten produkt, wybiera się produkt pozbawiony takich szkodliwych substancji, jak SLS czy parabeny. Do tego Davines kosmetyki do włosów stawia na ekologiczne rozwiązania, przez co produkty można kupić nie tylko w butelce, ale także w kostce, przez co redukuje się ilość plastiku. Produkty Davines są tworzone w zgodzie z naturą, czego efektem są produkty naturalnie dbające o piękno włosów, również tych zniszczonych potrzebujących intensywnej pielęgnacji i nawilżenia.