Jakie są najważniejsze zalety stosowania maski koloryzującej?

Zmiana, chęć pogłębienia naturalnego koloru włosów lub konieczność ukrycia siwizny są najczęstszymi powodami wpływającymi na decyzję o koloryzacji włosów przez kobiety. Przyjmuje się, że blisko połowa Polek regularnie wykonuje tego typu zabiegi samodzielnie w domu lub w profesjonalnym gabinecie fryzjerskim. Dla wielu kobiet podczas farbowania ważne jest utrzymanie włosów w dobrym stanie, dlatego większość z nich sięga po produkty bezpieczne dla organizmu, wzmacniające, wygładzające i regenerujące kosmyki włosów podczas farbowania.

Czym jest maska koloryzująca i kiedy warto po nią sięgnąć?

Dużą popularnością zaczęły cieszyć się maski koloryzujące do włosów która stanowią połączenie produktu do farbowania włosów (najczęściej zmywalnego) oraz kosmetyku pielęgnacyjnego. Jak sama nazwa wskazuje maska koloryzująca do włosów ma za zadanie nie tylko zmienić lub wzmocnić odcień włosów ale także odpowiednio je pielęgnować i wzmocnić ich kondycję.

Wiele produktów tego typu nie farbuje włosów trwale, najczęściej uzyskiwany kolor jest kolorem zmywalnym. Uzyskany efekt jest czasowy i zależy od wielu czynników: wyjściowego koloru włosów, ich stanu oraz stosowanych zabiegów kosmetycznych. Maska nadaje świeże refleksy włosom, może także przyciemnić ich kolor. Funkcja pielęgnacyjna koloryzujące maski do włosów realizowana jest przez dodanie do niej składników mających na celu poprawę struktury włosa. Korzystając z tego produktu wiele osób zauważa zwiększenie blasku włosów, poprawę ich sypkości oraz łatwości rozczesywania.

Maska koloryzująca może być stosowana zarówno na farbowane jak i naturalne włosy. Jej nałożenie wygląda podobnie do tradycyjnego farbowania włosów, jednak przed jej nałożeniem należy uprzednio umyć kosmyki włosów.