Jakie są rodzaje sztucznych rzęs?

Niewątpliwie zabieg przedłużania rzęs pozwala w znacznym stopniu zaoszczędzić czas podczas wykonywania codziennego makijażu. Współcześnie kobiety, które zdecydowały się na taki zabieg, mogą wybrać spośród wielu rodzajów produktów. Oczywiście najlepiej przedłużać rzęsy w obecności profesjonalnej kosmetyczki.

Rodzaje sztucznych rzęs – bogata oferta


Naturalnie współczesny rynek oferuje różne rodzaje sztucznych rzęs, które można samodzielnie zaaplikować w domu. Pomimo tego należy udać się do kosmetyczki, która wybierze odpowiednie sztuczne rzęsy i właściwą metodę ich nałożenia. Obecnie do wyboru są rzęsy jedwabne, syntetyczne i z futra norek syberyjskich. Rzęsy jedwabne tworzone są z protein naturalnego jedwabiu. Ich największą zaletą jest lekkość, dlatego też nie obciążają naturalnych rzęs. Jednakże trzeba zakupić grzebyczek, którym codziennie rano kobieta powinna przeczesać rzęsy jedwabne. Mianowicie ten rodzaj rzęs bardzo często gniecie się w trakcie snu. Z kolei rzęsy syntetyczne są najczęstszym produktem wybieranym przez kobiety, ponieważ nie wywołują relacji alergicznych. Niemniej, jednak są one najmniej elastyczne w porównaniu z pozostałymi sztucznymi rzęsami.

Czy warto przedłużać i uzupełniać rzęsy?


Niewątpliwie zabieg przedłużania rzęs staje się coraz bardziej popularny. Zabieg ten stanowi wygodne rozwiązanie, które skraca czas przeznaczony na wykonywanie makijażu. Dodatkowo oczy zostają pięknie podkreślone przez cały czas, a efekt dłuższych i bardziej gęstych rzęs utrzymuje się niezależnie od czynników atmosferycznych. Zatem sztuczne rzęsy posiadają wiele zalet.