Jakie spirale do uszu mogą być świetnym dodatkiem do tuneli?

Spirala to coraz częstszy dodatek do tuneli w uszach. Tradycyjne wersje zdążyły się już niektórym znudzić, dlatego stawiają na coraz to nowe urozmaicenia. Wiele osób stosuje spirale jako rozpychacz, dlatego ich zastosowanie jest szersze niż się może wydawać. Jakie są najpopularniejsze ich rodzaje i w jakich sytuacjach można je stosować? 

Dodatek do tuneli czy rozpychacz? 

Spirala w uchu najczęściej występuje w postaci dodatku do tunelu. Świetnie się z nim uzupełnia i dostarcza wraz z nim dodatkowych walorów estetycznych. Nowoczesne wzornictwo zapewnia wiele różnorodnych opcji do wyboru. Spirale najczęściej wykonane są z akrylu, które są bardzo wygodne dla skóry, zapewniając przy okazji wytrzymałość. Ich bogaty wybór oferują liczne sklepy online np. Crazyneedles.pl.

Kształt i akrylową powierzchnię spirali powodują, że wiele osób używa ich jako rozpychacz. Przez to powiększa się jeszcze swoje tunele lub tworzy nowe. Jest to raczej odradzane – spirale do uszu powinny być przede wszystkim dekoracyjnym dodatkiem. Wynika to głównie z niesymetrycznego kształtu, jaki mógłby uzyskać dany otwór. Istnieje bardziej specjalistyczny sprzęt do rozpychania. 

Rodzaje spirali do uszu 

Kolczyki spirale można w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Bardzo często zdobione są dodatkowym wzorem, jeśli komuś nie wystarczy jedna barwa. Średnice występują zarówno w wersji 1,6 milimetra, jak i nawet 10 milimetrów. Można się też spotkać ze spiralami specjalistycznymi, które przypominają skórę węża, barwy zebry i pantery albo błyszczą się jak diamenty. Dla wielu osób piercing to sposób wyróżnienia się, dlatego wcale nie dziwi popularność również takich wersji ozdób.