Kolczyk do uszu i do nosa

Tunel kolczyk już chyba nikogo nie dziwi. Często ma się do czynienia z tego typu ozdobami, które nosi się zarówno w uszach, jak również w nosie. Każda osoba zainteresowana tego typu tematyką winna wiedzieć, że ma się do czynienia ze specyficzną ozdobą, do jakiej tak naprawdę trzeba się solidnie przygotować.

Tunele do uszu – co trzeba wiedzieć?

Kolczyki tunele nie mają skomplikowanej konstrukcji. Ot, ma się do czynienia z kółkiem, które może mieć różną średnicę. Od kilku milimetrów do znacznie większych propozycji. Tunel w nosie, jak również w uszach, wywodzi się z Afryki, Australii i Ameryki Południowej. Całkiem możliwe, że duża ilość osób kojarzy tego typu ozdoby, które są tak charakterystyczne dla rdzennych mieszkańców tychże rejonów. Tunele kolczyki wymagają odpowiedniego przygotowania. Uzależnione jest to od tego, który kolczyk (o jakiej średnicy) tak naprawdę chciałoby się posiadać.

Tunel piercing – wykonanie

tunele do uszu

Trzeba wiedzieć, że nigdy nie da się od razu umieścić w uchu kolczyka o wybranej średnicy. Tego typu piercing wymaga tak naprawdę odpowiedniego rozciągnięcia ucha. Zaczyna się od małej dziurki – tej do zwykłego kolczyka – po to, aby z czasem móc przechodzić na kolczyki o większych rozmiarach. Tylko dzięki temu uda się do ucha lub do nosa włożyć kolczyk tunel o właściwej średnicy, tzn. tej, którą dana osoba sobie samodzielnie wybierze. Chyba śmiało można powiedzieć, że jest to również jedna z najmniej bolesnych metod, jeżeli chodzi o tunel piercing, który jest ciekawą, modową propozycją.