Kolczyk sztanga – wyjątkowa i ekstrawagancka ozdoba do ucha.

Sztanga kolczyk jest zwykłym pręcikiem, zakończonym po obu jego stronach ozdobnymi kuleczkami lub innymi końcówkami. Jedna z kuleczek jest zazwyczaj ruchoma i odkręcana – to dzięki niej kolczyk możemy włożyć do dziurki w uchu.

Druga z kuleczek zazwyczaj pozostaje przymocowana, choć istnieją modele sztang, w których obie końcówki są ruchome. Najczęściej sztangi używa się właśnie do piercingu ucha lub też dosyć często języka, ale można również wykorzystać ją do piercingu na powierzchni naszej skóry. Jak wybrać odpowiednią dla siebie sztangę? Jakie modele dostępne są na rynku? Oto kilka porad, faktów i wskazówek.

Kolczyki sztangi – jak wybrać coś dla siebie?

Sztanga w uchu to z całą pewnością nie mały wyraz pewności siebie i wyrażenia swojego stylu oraz osobowości. U jubilerów i w sklepach online takich jak ten: https://crazyneedles.pl/kategoria/sztanga znaleźć można szeroki wybór kolczyków sztang, dlatego każdy znaleźć może coś idealnego dla swojego charakteru. Małe, około sześciomilimetrowe sztangi możemy nosić w wielu piercingach – helixach, tragusach czy też w płatku ucha – takie kolczyki z przodu posiadają zazwyczaj część ozdobną – na przykład skrzydła, kwiat, czy cyrkonie, z tyłu umiejscowiona jest odkręcana kulka, za pomocą której umieszczamy sztangę w uchu. 

Industrial – sztanga dla odważnych.

Industrial to wyjątkowy rodzaj sztangi do ucha, która łączy ze sobą dwie dziurki. Zazwyczaj nosi się ją u góry ucha – jest dzięki temu widoczna i wyróżnia się wśród innych kolczyków. W tym modelu często obie strony kolczyka są zakończone ozdobnymi końcówkami, ponieważ obie są widoczne podczas noszenia. W ofertach sklepów jubilerskich znaleźć możemy ciekawe sztangi, takie jak te w kształcie strzały czy zakończone skrzydłami anioła, oraz klasyczne z końcówkami w kształcie kulek.