Kolczyk w języku – jak można przyspieszyć gojenie?

Piercing języka stał się wyjątkowo popularnym rodzajem przekłucia szczególnie wśród kobiet. Z uwagi na to, że język jest wyjątkowo unerwiony, przekłucie to zalicza się do bardziej bolesnych. Jednak kolczyki w języku są wyjątkową ozdobą ciała, a ich gojenie nie powinno być problematyczne. Czy jednak ten proces można przyspieszyć?

Kolczyk w języku – ile trwa standardowa procedura gojenia?

Kolczyk w języku zwykle nie potrzebuje aż tak dużo czasu do pełnego wygojenia. Opuchlizna i delikatne krwawienie z rany ustępuje zazwyczaj po około 24 godzinach od momentu wykonania przekłucia. Niemniej jednak sam kolczyk do języka nie powinien być wymieniany przez około miesiąc. W tym okresie czasu rana powinna się zabliźnić i wygładzić. Oczywiście kolczyki do języka powinny być utrzymywane w należytej higienie i czystości, by zminimalizować ryzyko rozwoju infekcji.

Czy można przyspieszyć proces gojenia się piercingu języka?

Proces gojenia się przekłucia języka w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji, a także od dbałości o przekłucie. Biżuteria do piercingu języka nie powinna być wymieniana przed upływem co najmniej miesiąca. Dodatkowo ważne jest dbanie o całą higienę jamy ustnej oraz samego przekłucia. Kolczyki do piercingu języka (https://crazyneedles.pl/pl/menu/kolczyki-do-jezyka-171) powinno się przemywać specjalistycznymi środkami zaleconymi przez piercera. W początkowym okresie warto także unikać przypraw – w tym soli i pieprzu – które mogą podrażnić ranę. Nie zaleca się również spożywania alkoholu czy palenia papierosów. W przeciwnym wypadku gojenie rany może się znacznie przeciągnąć w czasie.