Korres – odżywcze kosmetyki na bazie greckiego jogurtu

Korres to powstała w 1996 roku grecka marka, której głównym założeniem było wytwarzanie produktów naturalnych i przyjaznych środowisku. Cechą charakterystyczną Korres jest nawiązywanie do tradycji Grecji poprzez składniki jej unikalnych produktów. Do bestsellerów marki należą kosmetyki na bazie jogurtu greckiego – jego lecznicze właściwości były bowiem znane Grekom od wieków. W tym artykule zostaną przedstawione trzy z klasycznych jogurtowych produktów Korres. 

Korres krem nawilżający z greckim jogurtem dla cery normalnej i mieszanej

Ten unikalny kosmetyk zawiera aż 94,4% naturalnych składników. Dzięki zawartości greckiego jogurtu oraz kwasu hialuronowego z powodzeniem nawilża skórę nawet do 48 godzin. Z jego pomocą łatwo pozbyć się podrażnień i suchej cery. Dobrze sprawdza się w letnią pogodę z powodu chłodnego uczucia, jakie nadaje skórze po nałożeniu. Obecność prebiotyków i probiotyków wspaniale odżywia cerę i pomaga zachować jej barierę ochronną. 

Korres Yoghurt – chłodzący żel po opalaniu do twarzy i ciała

Chłodzący żel po opalaniu od Korres nawiązuje do starego greckiego zwyczaju chłodzenia poparzeń słonecznych zimnym jogurtem. Ponieważ skóra po kontakcie ze słońcem może stać się sucha i napięta, to Korres Yoghurt działa intensywnie nawilżająco i regenerująco na jej górne warstwy, szybko przynosząc ulgę. Ważnym składnikiem żelu po opalaniu jest też koper włoski działający przeciwzapalnie na podrażnioną skórę – https://drogeria.pl/korres.

Pianka oczyszczająca do twarzy Korres Greek Yoghurt 

Podstawą pielęgnacji jest dobre oczyszczenie cery. Do tego zadania warto wykorzystać piankę oczyszczającą Korres Greek Yoghurt zapewniającą delikatne oczyszczenie i odświeżenie cery bez podrażnień i ściągnięcia. Grecki jogurt sprawia, że skóra pozostaje miękka i gładka zaraz po umyciu a dodatek alg morskich działa przeciwzmarszczkowo.