Kosmetyki do makijażu dla cery tłustej, które redukują jej błyszczenie

Przetłuszczająca się cera jest problemem wielu kobiet. Aby zminimalizować nieestetyczny błysk wywołany nadmiarem sebum, warto wybrać dopasowane do niej kosmetyki. Które z nich mogą okiełznać tłustą, łojotokową skórę twarzy?

Problem – nadmierne przetłuszczanie

Skóra wydzielająca duże ilości sebum często kojarzy się z okresem nastoletnim, lecz taki problem mają również dorosłe kobiety. Wtedy już po paru godzinach od wykonania make-upu na cerze pojawia się błyszcząca warstwa.

W takiej sytuacji warto wybierać takie kosmetyki do makijażu, które dedykowane są dla cery przetłuszczającej się – zobacz (www.trena.pl/271-makijaz). Są skoncentrowane na jej matowaniu, a dokładnie na wchłanianiu nadmiaru łoju i normalizują jego wydzielanie. Produkty te posiadają w swoim składzie absorbujące składniki, na przykład skrobię ryżową, bambusową, bananową, krzemionkę. W rezultacie skóra pozostaje świeża na dłużej.

Polecane kosmetyki do makijażu cery tłustej

Dzisiaj w drogeriach na posiadaczki przetłuszczającej się skóry czeka wiele kosmetyków do makijażu, które mogą poradzić sobie z tym problemem.

Najlepsze produkty do make-upu:

  • baza matująca pod makijaż
  • podkład do cery tłustej
  • matujący puder transparentny
  • kosmetyki mineralne

Powyższe kosmetyki można stosować wspólnie, lecz dla uzyskania lżejszego efektu można też używać ich samodzielnie. Najlepszym wyborem będą pudry transparentne, na przykład puder ryżowy albo bambusowy, a także kosmetyki mineralne, które dzięki zawartości naturalnych składników mineralnych dodatkowo oczyszczają cerę i redukują trądzik.

Warto także mieć pod ręką bibułki matujące. To niewielkie karteczki, które posiadają silne właściwości absorbujące. Wystarczy przyłożyć je do skóry, by odciągnąć z niej nadmiar sebum.

Zatem dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom kolorowym także tłusta cera może wyglądać świeżo i atrakcyjnie przez cały dzień!