Kremy na dzień i na noc

Pielęgnację twarzy rozpoczynamy od określenia, jaki mamy rodzaj skóry. Skóra tłusta, sucha czy mieszana. Każda z nich wymaga innej pielęgnacji i innego kremu bielenda.
Prócz dobrego kosmetyku, stosowanego systematycznie, warto zasięgnąć informacji o tym, jak właściwie pielęgnować swoją twarz. By odnieść zamierzony efekt i zadowolenie oraz by opóźnić efekty starzenia się skóry.
Będziemy cieszyć się piękną i zadbaną twarzą, gdy zaczniemy stosować odpowiednie kremy na dzień i na noc.

Poranna ochrona

Rano warto wygospodarować trochę czasu i poświęcić go na zabiegi pielęgnacyjne. Rozpoczynamy od zastosowania specjalnego żelu myjącego do twarzy. Potem tonizujemy buzię i wacikiem zbieramy wszystkie pozostałości starego naskórka i innych nocnych nieczystości. Na tak oczyszczoną twarz nakładamy krem bielenda o lekkiej, wchłaniającej się łatwo konsystencji, a następnie robimy makijaż taki, jaki lubimy.
Poranny krem bielenda, który wybierzemy powinien pełnić przede wszystkim funkcje ochronne, także matujące i liftingujące. Pełni on rolę bariery osłaniającej skórę przed czynnikami zewnętrznymi, na które jest ona w ciągu dnia narażona.

Wieczorne odżywienie

Pielęgnacyjne zabiegi wieczorne przygotowują skórę na odpoczynek, regenerację i pozbywanie się toksyn. Jest to bardzo dobry moment na zastosowanie bielenda professional kremu, który odpowiednio odżywi naszą buzię.
Po demakijażu stosujemy żel myjący do twarzy, po czym tonizujemy ją, by przywrócić naturalne pH skóry. Na koniec nakładamy szpatułką lub wklepujemy bielenda krem na noc opuszkami palców. Krem powinien zawierać sporo witamin, mikroelementów i składników odmładzających skórę.
Okazuje się, że nasza skóra w nocy intensywnie się regeneruje. Dlatego zastosowanie właściwego bielenda kremu na noc ma duże znaczenie. Bo będzie działał silniej. Bo im więcej składników odżywczych będzie miał tym bardziej skóra na tym zyska.

Więcej na stronie darmarsklep.pl