Masaż – najskuteczniejszy sposób na cellulit

Za powstawanie cellulitu odpowiedzialnych jest bardzo wiele czynników, co powoduje, że walka z nim musi odbywać się na wielu polach. Trzeba między innymi dużo pić, więcej się ruszać, unikać nadmiaru soli, a także noszenia zbyt obcisłych ubrań. Poza tym jednak kluczowe znaczenie ma pielęgnacja, a konkretnie – masowanie miejsc objętych cellulitem.

Dlaczego jest to tak ważne?

Na pojawienie się cellulitu ma wpływ wiele czynników, ale bezpośrednio odpowiedzialne za nierówności na skórze jest nierównomierne rozmieszczenie tkanek podskórnych – komórek tłuszczowych i limfy. Masowanie, szczypanie czy rozcieranie tych miejsc pozwala na mechaniczne rozbijanie komórek i wyrównanie struktury tkanek podskórnych, a także pobudza krążenie krwi i limfy. Warto zatem wdrożyć przede wszystkim takie działania, niezależnie od wszystkich innych lub jako jedyną kurację antycellulitową, zależnie od preferencji. Da to z pewnością najlepsze efekty. Bardzo skuteczna jest na przykład bańka antycellulitowa, która mocno zasysa skórę, wykorzystując zjawisko inne niż zwykłe masażery, rozcierające skórę i rozbijające nierówności. Podobne zjawiska, zasysania skóry na przykład przez masaż próżniowy, podciśnieniowy, wykorzystywane są w zaawansowanych zabiegach medycyny estetycznej. Zaopatrując się zaś w niedrogą bańkę antycellulitową, można samodzielnie, w zaciszu własnej łazienki, walczyć ze skórką pomarańczową.

Trzeba jednak pamiętać, że kluczem do sukcesu w walce z tym defektem jest systematyczność. Masaż należy więc wykonywać każdego dnia.