Oleje do włosów – odbuduj włosy po zimie

Po zimie włosy często są osłabione i pozbawione swojego naturalnego blasku. Można jednak coś na to zaradzić. Szukając pomocy, warto wybrać dobre oleje do włosów. 

Oleje do włosów 

Chcąc spróbować olejowania włosów warto pamiętać, jak dzielimy te produkty: 

  • Oleje do włosów – są to oleje najczęściej naturalnego pochodzenia, rodzaj oleju najlepiej używać zgodnie z porowatością włosa np. olej arganowy, olej z pestek czarnej porzeczki, olej z korzenia łopianu
  • Olejki do włosów – są to gotowe mieszanki różnych rodzajów olejów, dedykowane są zazwyczaj dla konkretnych problemów włosów, bądź też skóry głowy 

Dobór oleju do włosów  

Nie każdy olej sprawdzi się z danym rodzajem włosów. Włosy dzielimy bowiem na wysokoporowate, niskoporowate i średnioporowate. Olejek do włosów warto też dobrać na podstawie potrzeb włosów. Znaleźć można tutaj oleje do włosów suchych, matowych oraz przeciw wypadaniu włosów. Istotny jest fakt, aby zawsze wybierać najlepsze oleje do włosów. Korzystanie z nich pomoże odbudować łuskę włosa, a co za tym idzie, poprawi kondycję włosów. 

olej do włosów kokosowy

Wykonywanie olejowania

Olejowanie włosów jest dość prostą procedurą. Olejować można zarówno czystym olejem, jak i olejkami do włosów.  Polega ona na nałożeniu na włosy – suche lub też zwilżone dawki oleju. Ilość powinna być dostosowana do długości i rodzaju włosów. Następnie należy zabezpieczyć naolejowane włosy na około 30 minut. Teraz czas na emulgowanie oleju. Proces ten polega na nałożeniu i wczesaniu odżywki. Odżywkę wraz z olejem należy zmyć, a kolejno umyć skórę głowy szamponem i nałożyć kolejną porcję odżywki. Po wysuszeniu watro pamiętać o nałożeniu na długość włosów zabezpieczającego serum. Da ono dodatkową ochronę włosom i nada im blask. 

 Olejowanie może pomóc uratować zniszczone i matowe włosy. Mimo iż jest to bardziej rozbudowany zabieg niż klasyczne mycie to warto raz na jakiś czas z niego korzystać. W tym celu należy zaopatrzyć się w najlepsze olejki do włosów. Zabieg nie tylko pomoże nam on nadać włosom blask, ale też wyraźnie je wzmocni.