Olejek do włosów – jak i kiedy warto go stosować?

Zdrowe i lśniące włosy są marzeniem każdej kobiety. Panie jednak w toku wielu zabiegów stylizacyjnych czy też koloryzacji nie zdają sobie sprawy z tego, jak niszczą swoje kosmyki. Gorące powietrze czy silne barwniki wnikają głęboko w strukturę włosa i doprowadzają do jej dewastacji.  Jednocześnie warto zauważyć, że odpowiednia pielęgnacja – z wykorzystaniem olejku do włosów – pomoże skutecznie te zniszczenia odbudować. Jak i kiedy warto więc stosować olejek do włosów?

Olejek do włosów- do jakich kosmyków się on sprawdzi?

Dbanie o włosy nie powinno być dla kobiet większym wyzwaniem. Nasze kosmyki potrzebują odpowiedniego poziomu nawilżenia, a także całego szeregu składników odżywczych, by mogły rosnąć gęste i zdrowe. Warto jednak zauważyć, że w momencie, kiedy chcemy by nasze włosy się zregenerowały, konieczna byłaby całkowita rezygnacja z ich koloryzacji, a także stylizacji „na gorąco”. Na to z pewnością nie zdecyduje się żadna z kobiet. Wobec tego najważniejszym kosmetykiem pielęgnacyjnym staje się olejek do włosów https://www.manada.pl/olejki-do-wlosow. W przypadku jakich kosmyków się on sprawdzi? Otóż w przypadku każdych! Skorzystają na nim panie z włosami:

  • zniszczonymi i suchymi – potrzebują one natychmiastowej odbudowy i regeneracje;
  • średnioporowatymi i porowatymi – olejek do włosów skutecznie wygładzi ich powierzchnię i sprawi, że staną się miękkie w dotyku;
  • łamliwymi z tendencją do wypadania – wówczas wspomniany kosmetyk pozwoli uzupełnić i odbudować strukturę włosa.

Olejek do włosów jest dość wszechstronnym kosmetykiem. Jego regularne stosowanie pozwala jednak na wyraźną poprawę kondycji włosów i zapobiega ich wypadaniu czy nadmiernej łamliwości.

serum, olejek do włosów kręconych

Jak prawidłowo można stosować olejek do włosów?

Olejek do włosów jest kosmetykiem wyjątkowo prostym w stosowaniu, jednak najważniejsze staje się zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku. Olejek do włosów – w pierwszej kolejności – powinien być nakładany na same końcówki włosów lub od połowy ich długości. Ten zabieg – w przypadku wyjątkowo zniszczonych kosmyków – warto powtarzać regularnie, po każdym umyciu głowy. Raz na tydzień możemy z kolei zastosować olejek do włosów na ich całą powierzchnię, włączają w to również skórę głowy. Pamiętajmy jednak, by po olejowaniu włosów dokładnie je spłukać i potraktować odżywką bez silikonów. Zapobiegnie to przetłuszczaniu się kosmyków u nasady i nie doprowadzić do utraty ich objętości. Olejek do włosów pozwoli nam na uzyskanie spektakularnych efektów, jednak warunkiem staje się jego regularne i sumienne stosowanie.