Prawidłowa pielęgnacja włosów

Optymalna pielęgnacja włosów może zapewnić ich świetny wygląd. I odwrotnie – zaniedbania w tym temacie sprawią, że fryzura nie będzie wyglądać dobrze. Zatem jak zadbać o włosy, aby zachwycać każdego?

Po pierwsze – dokładnie oczyszczać

Pierwszym punktem na drodze do pięknych włosów jest ich odpowiednie oczyszczanie. Nie tylko z zanieczyszczeń, które osiadły na nich w ramach codziennego życia, ale również resztek kosmetyków do stylizacji czy tych do pielęgnacji.

Odpowiednie oczyszczenie powinno być dostosowane do potrzeb konkretnych włosów. Oferowane przez Beaver szampony spełniają ten wymóg. Firma dołożyła bowiem wszelkich starań, aby stworzyć szeroką gamę kosmetyków, które są dopasowane do potrzeb:

  • włosów suchych,
  • włosów kręconych,
  • włosów przetłuszczających się,
  • włosów farbowanych

I wielu innych. Istnieją również specjalne kosmetyki do włosów męskich i dziecięcych. Stosowane regularnie, zapewniają doskonały wygląd kosmyków i ich idealne oczyszczenie.

Jak zabezpieczyć włosy do mycia?

Kosmetyki Beaver (przejdź) do mycia włosów, choć delikatne, jak każde inne wymagają ochrony włosów na długości. Można do tego wykorzystać między innymi odżywkę. Najlepiej sprawdzi się do tego celu oferowana przez Beaver odżywka dopasowana do potrzeb konkretnych włosów.

Posiadaczki włosów kręconych powinny skorzystać z serii dedykowanej takim włosom, a właścicielki włosów zniszczonych – sprawdzić kosmetyki do tego rodzaju kosmyków.

Odżywkę można nakładać tuż po myciu pod prysznicem lub stworzyć z niej odżywczą maskę, która pozwoli na uzyskanie świetnego efektu wzmocnienia i nawilżenia. Wystarczy po myciu nałożyć odżywkę na mokre włosy, zawinąć je w folię, na to nałożyć ręcznik i odczekać kilka lub kilkanaście minut. Po tym – wystarczy spłukać produkt i dokładnie wysuszyć włosy. Na koniec pozostaje cieszyć się pięknymi kosmykami.