Serum z witaminą C – kosmetyk dla każdej kobiety

Serum z witaminą C stało się kosmetycznym bestsellerem. Każdy zna kwas askorbinowy jako związek organiczny, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie organizmu i podnosi odporność. Co jednak potrafi, będąc składnikiem preparatu stosowanego zewnętrznie?

Korzyści ze stosowania witaminy C na skórę

Działanie antyoksydacyjne

Dzięki temu, że witamina C ma właściwości przeciwutleniające, powstrzymuje rozwój wolnych rodników i przywraca skórze promienność. Działa przeciwstarzeniowo, likwidując drobne zmarszczki i zapobiegając powstawaniu nowych. Wspiera produkcję kolagenu, dlatego poprawia elastyczność i jędrność. Potrafi również rozjaśniać skórę i wyrównywać jej koloryt – służy osobom borykającym się z przebarwieniami i plamami starczymi. 

Uniwersalność i bezpieczeństwo

Sera z witaminą C są zazwyczaj bezpieczne w użytkowaniu, nie wywołując niepożądanych efektów. Nadają się do różnych typów skóry – nawet do cery wrażliwej. Witamina C szybko się wchłania i sprawia, że tworzy się delikatna warstwa, chroniąca przed czynnikami zewnętrznymi. Zapobiega skutkom promieniowania słonecznego, dotlenia skórę, poprawia jej wygląd. Stosują ją zarówno osoby młode, jak i dojrzałe.

Gładka cera bez ran i blizn

Każda kobieta doceni witaminę C za poprawę witalności skóry – kosmetyki z tym składnikiem sprawiają, że staje się gładsza i odzyskuje młodzieńczy blask. Nawet jeśli na twarzy występują zaczerwienienia, rany czy też blizny po trądziku – kwas askorbinowy może sobie z nimi poradzić. Jest pomocny w leczeniu stanów zapalnych i gojeniu się ran.