Sposób na długie i eleganckie paznokcie

Naturalne i długie paznokcie bywają kruche i często się łamią. Najwygodniejszą metodą jest przedłużenie swoich paznokci z wykorzystaniem metody akrylowej, żelowej lub akrylożelowej, czyli nowoczesnego produktu łączącego cechy akrylu i żelu w jednym.
By jednak łatwo i szybko przedłużyć paznokcie, potrzeba jeszcze odpowiedniej formy do akrylozelu.

Formy do przedłużania paznokci

Dostępne są w różnych rozmiarach, by można było dopasować ich rozmiar do kształtu i wielkości naturalnego paznokcia. Mają kształt bezbarwnego, długiego tipsa, na końcu którego znajdują się dwie wypustki. Są czymś w rodzaju szkieletu paznokcia, budują krzywą C, dzięki czemu gotowe, przedłużone paznokcie mają idealny kształt.
Na wewnętrzna stronę formy do akrylożelu nakłada się odpowiednią ilość akrylożelu. Następnie na oczyszczony i przygotowany paznokieć przykłada się tę formę i lekko ją dociska. Materiał, który ewentualnie wypłynie po bokach, usuwa się pędzelkiem. Potem palec wkłada się do lampy. Po wyjęciu z lampy zdejmuje się formę do akrylozelu z paznokcia, pomocne będą przy tym jego wypustki.

Odpowiedni kształt paznokcia

Tak przedłużony paznokieć podlega dalszej stylizacji. Pilnikiem nadaje mu się odpowiedni kształt. Owal, kwadrat, szpic – to już pozostaje kwestią gustu, podobnie jak długość paznokcia i jego kolor lub ewentualne zdobienia. Dzięki zastosowaniu form do akrylozelu proces przedłużania paznokci jest łatwiejszy, ich kształt jest odpowiedni, a dzięki starannemu wykonaniu płytki paznokci są wytrzymałe.