Zadbaj o stan swoich włosów zanim będzie za późno

Dbając o stan naszych włosów nie możemy zapominać o czynnikach termicznych, które w równym stopniu co chemiczne i mechaniczne mogą przyczyniać się do pogorszenia wyglądu naszej fryzury. Szarpanie, związywanie ich w kok, układanie i mocne spinanie to czynności, które osłabiają ich kondycję. Przeróżne zabiegi upiększające mogą doprowadzić je do fatalnego stanu. Kondycja naszych włosów pogorszyć się może natychmiast, a przywrócenie dawnego blasku może być misją karkołomną.

Ochroń delikatną strukturę włosa przed działaniem czynników termicznych

Zwykle orientujemy się o zaistniałym problemie wtedy, gdy jest już naprawdę późno, a stan naszej fryzury woła o pomstę do nieba. Termoochrona włosów przy ich prostowaniu to przede wszystkim konieczność zastosowania specjalistycznych środków ochronnych, takich jak silikony. Nie są one gwarantem bezpieczeństwa, a jedynie w pewnym stopniu będą ograniczać intensywne „wypalanie się” włosa podczas prostowania. Na rynku pojawiają się także inne preparaty, których celem jest skuteczna termoochrona włosów. Ich skuteczność może być jednak wątpliwa i zależna od indywidualnej charakterystyki włosa.

Termoochrona włosów podczas intensywnego używania suszarki

Włosy są bardzo delikatnym wytworem naszych komórek. Susząc nasze włosy powinniśmy zwrócić uwagę także na specyfikację naszego urządzenia. Włosy po suszeniu powinny być jeszcze delikatnie wilgotne, nigdy zaś nie powinniśmy ich suszyć „na wiór”. Termoochrona włosów – https://trena.pl/181-termoochrona będzie wiązała się również z koniecznością „domykania” łusek włosów. W tym celu, najlepiej pod koniec suszenia, należy ustawić suszarkę w tryb chłodnego powietrza, a następnie przed kilkanaście sekund skierować strumień na fryzurę.