Zakup olejków do twarzy

Olejki do twarzy mogą być podstawą codziennej pielęgnacji dla każdego rodzaju cery. Jednak należy pamiętać, że odpowiedni dobór produktu jest kluczem do spełnienia indywidualnych potrzeb skóry. Olejki do twarzy świetnie sprawdzą się jako samodzielny produkt, ale będą też doskonałym dodatkiem do innych kosmetyków. W poniższym tekście zaprezentowane zostaną informacje na temat zalet, stosowania i doboru olejów do twarzy.

Dlaczego warto używać olejków do twarzy?

Oleje są naturalnym źródłem wielu składników odżywczych oraz witamin, których potrzebuje skóra. Są one uniwersalne, można ich używać na wiele różnych sposobów. Mogą być one użyte w celu odżywczego masażu, oczyszczenia, urozmaicenia kosmetyków, ale też jako baza pod makijaż. Tym sposobem płacąc za jeden produkt otrzymujemy możliwość stosowania go na wiele różnych sposobów. Używanie olejków do twarzy przyczynia się do nawilżenia i uelastycznienia, co znacznie wpływa na balans wodno-tłuszczowy skóry. Są również olejki, które wspomagają gojenie się ran i działają zapobiegawczo na możliwe powstanie blizn. Warto również zwrócić uwagę na możliwość mieszania kilku rodzai olejków ze sobą lub łączenie ich bezpośrednio z innymi kosmetykami. Regularność w stosowaniu naturalnych olejów sprawi, że skóra będzie wyglądała krzepko i promiennie.

Jak aplikować olejki do twarzy?

Oleje do twarzy są cenione w branży kosmetycznej głównie za swoją uniwersalność. Świetnie działają na oczyszczenie skóry, ale również bardzo dobrze sprawują się jako zastępnik mleczka do demakijażu czy jako produkt nawilżający. Naturalne olejki do twarzy powinniśmy aplikować bardzo powoli i delikatnie. Możemy wcześniej rozprowadzić je na dłoniach lub nanieść je bezpośrednio na twarz przy użyciu pipety, która często jest dołączona do olejku.

Jak odpowiednio wybrać olejek do twarzy?

Wszystkie rodzaje skóry mają swoje indywidualne wymagania oraz potrzeby. Jest to bardzo ważny aspekt w momencie wybierania kosmetyków. Istotnym faktem przy wyborze olejku są jego właściwości oraz przeznaczenie. Niektóre z nich są przeznaczone do leczenia trądziku, inne do ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV. Olejki mogą być również używane jako baza pod makijaż czy produkt do demakijażu. Najlepsze olejki do cery trądzikowej to:
– olej z drzewa herbacianego, który ma właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne,
– olej z geranium, który zapobiega powstawaniu blizn oraz ma właściwości antyseptyczne,
– olej z rumianku, który ma właściwości regeneracyjne.
Jeśli chodzi o cerę suchą to należy sięgnąć po takie olejki jak:
– olej lawendowy, który wygładza i zmiękcza skórę,
– olej arganowy, który ma właściwości odżywcze i nawilżające,
– olej makadamia, który napina i uelastycznia skórę.
Natomiast do cery naczynkowej właściwym wyborem będą niżej wymienione olejki:
– olej z dzikiej róży, który znacznie wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych,
– olej z marakui, który sprawia, że zaczerwienienia stają się jaśniejsze, a skóra bardziej dotleniona,
– olej z kocanki, który redukuje stany zapalne skóry.