Zastosowanie oleju z konopi siewnych w kosmetyce

Lista zalet i zastosowań oleju konopnego, który powstaje z konopi siewnych jest bardzo długa. Wykorzystuje się go nie tylko w medycynie, dietetyce, gastronomii, ale również w kosmetyce. Dziś, gdy dbanie o wygląd przy wsparciu naturalnych kosmetyków jest na topie oleje konopne przeżywają swój złoty okres.

Jak wykorzystuje się olej konopny w kosmetyce?

Dzięki swojemu optymalnemu składowi, bogatemu w witaminę E, oraz kwasy takie jak Omega 3 i 6, GLA, czyli nienasycone kwasy tłuszczowe sprawdzi się jako zamiennik kremu właściwie dla wszystkich rodzajów cery, zarówno suchej, mieszanej, tłustej, a nawet trądzikowej. Olej ureguluje wydzielanie sebum, a co za tym idzie zapewni odpowiednie nawilżenie – skóra będzie wyglądać młodo i zdrowo.

Olej stosowany doustnie, ale również jako odżywka na włosy sprawi, że będą one wyglądać zdrowo. Uzupełni on ceramidy, które odpowiadają za odpowiednie nawilżenie włosów. Odpowiednio nawilżone włosy to piękne włosy.

Dzięki dużej zawartości witaminy E spożywanie oleju konopnego korzystnie wpływa także na paznokcie. Jeśli dodatkowo będziemy go wcierać w płytkę paznokcie będą odżywione, twarde i nie będziemy mieć problemu z ich łamliwością. 

Czy stosowanie oleju z konopi jest bezpieczne?

Konopie często wywołują niekoniecznie pozytywne skojarzenia z narkotykiem – marihuaną. Wytwarzana jest ona jednak z innej odmiany rośliny, niż olej. Konopie indyjskie o właściwościach psychotropowych nie mają z olejem konopnym nic wspólnego. Stosowane oleju konopnego z konopi siewnych jest w 100% bezpieczne i legalne.

Inspiracje do napisania tego wpisu zaczerpneliśmy z: https://konopnysklep.com.pl/smartblog/17_czym-jest-olej-konopny.html