Kiedy warto zastosować wcierkę do włosów?

Kiedy chcemy odpowiednio zadbać o włosy, to należy skorzystać ze sprawdzonych sposobów, które pozwolą rzeczywiście poprawić ich wygląd, gęstość, a także zwiększyć porost. Musimy jednak wiedzieć, że nie wszystkie sposoby okażą się dla nas dostatecznie dobre. Zazwyczaj skupiamy się na całych włosach, a pomijamy czubek głowy i tym samym cebulki. Należy mieć na uwadze, że to właśnie od cebulek zależy późniejszy wygląd włosów, a także zwiększenie lub zmniejszenie porostu. Pomocne mogą okazać się wcierki na porost włosów, które stosowane regularnie, znacząco poprawią ich wygląd.

Dlaczego tak ważne jest stosowanie wcierek w celu przyspieszenia porostu?

Wcierka na porost włosów może okazać się najlepszą alternatywą, aby znacząco przyspieszyć szybkie rośnięcie włosów. Musimy tylko wiedzieć, jaką wybrać, a także, jak ją stosować, aby rzeczywiście działała tak, jak na to liczymy. Na rynku mamy dostęp do bardzo wielu wcierek, więc często nie wiemy, na jaką opcję ostatecznie się zdecydować. Warto więc korzystać z wytycznych, które pozwolą nam na dobranie najlepszych opcji. Te wcierki, które sprawdzają się najlepiej, to przede wszystkim zawierające w składzie:

  • pokrzywę,
  • skrzyp polny, 
  • bursztyn,
  • stymulujące wzrost włosów poprzez pobudzanie cebulek.

Jakie sposoby są skuteczne, aby zwiększyć porost włosów?

wcierka na porost włosów

Przede wszystkim musimy mieć pewność, że będziemy mieć do dyspozycji wcierkę, której skład będzie służył naszym włosom (np. ). Należy wybierać formuły delikatne i płynne, które będą pobudzać cebulki, jednocześnie ich nie obciążając. Jest to bardzo ważne, bo nie będziemy musieli obawiać się obciążeń włosów, co niestety powoduje, że nie prezentują się tak, jakbyśmy tego chcieli. Jednym z kluczowych elementów, jeśli chodzi o przyspieszenie porostu jest:

  • masaż głowy wykonywany regularnie, 
  • stosowanie kosmetyków pozwalających pobudzić cebulki,
  • regularne uzupełnianie biotyny.

Dbanie o końce włosów

Kiedy chcemy, aby porost włosów był widoczny bardzo szybko, to powinniśmy zadbać nie tylko o cebulki, ale także o całe włosy, zwłaszcza o końcówki. Te, które będą suche i kruszące się, na bieżąco będą się łamać, przez co nie zauważymy znaczącego porostu włosów, nawet jeśli będzie on obecny w naszym przypadku. Bardzo ważnym czynnikiem jest dbanie o całe włosy, aby móc mieć pewność, że nie będą one nadmiernie suche i podatne na uszkodzenia. Kiedy wdrożymy do swojej pielęgnacji codziennej wcierkę, którą będziemy wykonywać masaż głowy, to z pewnością osiągniemy najlepsze efekty. Nie tylko zagęścimy włosy, ale także sprawimy, że będą rosły zdecydowanie szybciej.